reklama

On vie, čo si myslíš.

To, čo si prečítate v tomto článku, niektorých z vás možno znepokojí, no aj napriek tomu vám o tom napíšem.Možno vďaka práve tejto vete a vašej zvedavosti pokračujete v čítaní. Len tak ďalej.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu
(zdroj: Martinus.sk)

Mnohokrát si pozornosť človeka získame jednoduchými, no pútavými vetami. Nezabúdajte, že nie len vy ste zvedavý! Uvediem príklady: „Prezradím vám tajomstvo...“ (Veď to poznáte, tajomstvá sú vždy lákavé). Alebo: „Zvyčajne o tomto nehovorím, ale...“

„Budem rada, ak to ostane len medzi nami.“ Ak sa pri tejto vete nenápadne poobzeráte po okolí, nakloníte sa k poslucháčovi a stíšite hlas, bude horieť nedočkavosťou aby počul, čo mu chcete prezradiť. Keď by ste v širšej spoločnosti použili otázku: „Môžem sa ťa spýtať niečo intímne?“, môžete si byť istý, že zaujmete viacerých ľudí ako ste plánovali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aj takýto poznatok nájdete v knihe Thorstena Havenera. Je to autor, ktorý približuje tajomstvo čítania myšlienok. Vtipne a zaujímavo uvádza fakty, nad ktorými sa zamyslíte, no aj častokrát zasmejete. Prečítať si môžete aj zážitky z jeho vystúpení, na ktorých fascinoval veľa divákov svojimi schopnosťami, znalosťami a šikovnosťou.

Je to zvláštne, ako veciam okolo nás ktoré vnímame každý deň nepripisujeme takú pozornosť, aby sa nám vryli do pamäte. Vedeli by ste povedať farbu očí človeka, s ktorým sa najčastejšie stretávate, či už je to vaša mama, otec, sestra alebo priateľ? A čo tak značka zobrazená na počítačovej myši ktorú používate denne a možno práve v tejto chvíli aj držíte alebo povedať názov predajne ktorá sa nachádza v štvrtej budove na námestí vášho mesta?

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Na tieto veci sa pozeráme a vnímame ich každý deň, možno aj viackrát, no napriek tomu akoby sme ich vlastne ani nevideli.
Nikdy ste sa nad tým nezamýšľali, prečo je to tak? Ani ja vám to nepoviem, ale Thorsten vám to určite ujasní. Prezradí vám (ako aj názov našepkáva), ako „prečítať“ myšlienky človeka. Zamerať sa na oči, mimiku, prejav či gestikuláciu je tiež dôležité.

Pri čítaní tejto knihy si jeho teóriu môžete overiť aj v praxi prostredníctvom experimentov ktoré autor ponúka. Jeden vám pre inšpiráciu zacitujem. Vyskúšajte si ho, budete prekvapení. J

Experiment s hodinkami:

„Kým čítate tieto riadky, zakryte si hodinky na ľavej ruke pravou rukou. (Ak nosíte hodinky na opačnej ruke, urobte to jednoducho naopak). Predpokladám, že svoj časomerač nosíte už nejakú chvíľu a denne sa naň niekoľkokrát pozriete, aby ste vedeli presný čas.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

-Viete mi povedať bez toho, aby ste sa pozreli, sú na vašich hodinkách rímske, alebo arabské číslice? A sú na nich všetky čísla, alebo napríklad len pri dvanástke?

- Sú na vašich hodinkách medzi jednotlivými hodinami malé čiarky znázorňujúce minúty? Ak áno, nepozrite sa a povedzte koľko?

- Majú vaše hodinky ukazovateľ dátumu? Ak áno, aké číslo je na ňom práve teraz?

- Majú hodinky na ciferníku nejaký nápis? Ak áno, čo je tam napísané a kde presne?

- Majú vaše hodinky sekundovú ručičku?

Teraz sa, prosím, krátko pozrite na hodinky a znova ich zakryte. Práve ste sa pozreli na hodinky a len málokto z vás by bol schopný povedať, koľko je hodín...

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Pre tých, ktorí hodinky k životu nepotrebujú, je tu alternatívny príklad:

- Aké farby sú na logu RTL (alebo na inej televíznej stanici)?

- Názov siete rýchleho občerstvenia sa píše McDonald´s alebo McDonalds?

- Akej farby je pohovka u Simpsonovcov?

- Koľko pilierov má most na 5-eurovej bankovke a kde sa nachádza sériové číslo?

- V akých farbách je obvykle napísaný názov Googlu?“ (Thorsten Havener, z knihy: Viem, čo si myslíš)

Tak ako? Dokázali ste odpovedať na všetky otázky správne bez toho, aby ste sa pozreli? Priznám sa, že už pri prvej otázke som bola na pochybách a ďalšie ma v tom len utvrdzovali. Neuveriteľné, že hodinky na ktoré sa pozerám minimálne dvadsaťkrát denne, akoby ani neboli moje.
Aj napriek tomu, že naše podvedomie vníma všetky tieto maličkosti, nevieme si na ne aktívne spomenúť.

Ako už prezrádza kniha svojim názvom „Viem, čo si myslíš“, autor odhaľuje metódy, vďaka ktorým dokážeme „prečítať“ myšlienky. Zdá sa vám to nemožné? Samozrejme, že sa nenaučíte tieto myšlienky „čítať“ na 100%, ale dozviete sa niekoľko zaujímavých techník, ako otvoriť "skrinku mentálnych nástrojov" a ako tieto techniky využívať v každodennom živote. Stačí, ak sa zameriate na konkrétne veci. Ale o tom vám už „porozpráva“ Thorsten Havener. Svoje nadobudnuté vlastnosti si môžete preskúšať v rôznych experimentoch či testoch, ktorých vám autor ponúka nemálo. Odporúčam vám túto knihu, pretože mi objasnila veci, ktoré mi doteraz neboli jasné a taktiež ma naučila vnímať veci a ľudí iným uhlom pohľadu. Tým, ktorí sa v budúcnosti dostanú k tejto knihe, prajem príjemné čítanie a veľa úspechov v odhaľovaní tajomstiev mysle.

Ak vás táto kniha zaujala, môžete si prečítať recenzie ďalších ľudí na: http://www.martinus.sk/?uItem=93294blog-gferencikova Verím, že som vás inšpirovala a aj vy spoznáte tajomstvá odhalené v tejto knihe. :)

Gabriela Ferenčíková

Gabriela Ferenčíková

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Ahojte, volám sa Gabriela a som študentka gymnázia. Milujem knihy..Ich nakupovanie, čítanie a vnáranie sa do príbehov ktoré skrývajú. Okrem kníh milujem aj písanie, pretože to vás dokáže uvoľniť a môžete vyjadriť svoje pocity a názory na papier. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

295 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu